Progresul Ezeriş se bucură iar de fotbal! Cărăşenii, la prima victorie în Liga a III-a

Progresul Ezeris 6

După patru etape cu multe probleme şi zero puncte, ACS Progresul Ezeriş simte, în sfârşit, gustul victoriei şi pe cea de-a treia scenă a fotbalului românesc. Runda cu numărul cinci a consemnat un frumos succes al Progresului pe terenul grupării timişene Fortuna Becicherecu Mic. Formaţia cărăşeană antrenată de Adrian Enăşescu s-a impus cu scorul de 2-0 (1-0), prin golurile marcate de Hrudei, în minutul 30, din penalty, şi Drăgoi, în minutul 53.

Progresul Ezeriş: Birăescu, Mărgan, Rimovecz, Cheda, Marius Musteța, Drăgoi, Jula, Marian Musteța, Lolea, Hrudei, Beloescu. Rezerve: Corneanu, Petruț, Marișescu, Chiurtu, Munteanu, Simion.

După victoria de la Becicherecu Mic, Progresul Ezeriş pune 3 puncte în cont şi urcă pe locul 7 în clasamentul seriei a 8-a. În etapa următoare, pe 16 octombrie, cărăşenii vor evolua din nou în deplasare, de această dată la ACS Poli Timişoara. Progresul va avea însă meci şi la mijlocul săptămânii: în data de 13 octombrie, formaţia cărăşeană se va deplasa la CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, pentru jocul restant din etapa a III-a.