În meci de pregătire, CSM Reşiţa a câştigat cu 4-1 în meciul disputat acasă cu Alba Iulia

UNIREA AI 4 1

Un nou meci de pregătire pentru nou promovata în Liga a II-a de Fotbal. CSM Reşiţa a întâlnit miercuri pe teren propriu echipa Unirea Alba Iulia, cu care s-a confruntat în campionatul trecut în liga a III-a.

Partida s-a jucat în Valea Domanului, de la ora 18, în faţa unui public puţin numeros, ca la un meci amical, antrenorul Leo Doană rulând aproape întregul lot pe care îl are la dispoziţie.

Meciul a debutat cu gol pentru oaspeţi, înscris în min. 3, la o minge făcută pe partea dreaptă a apărării reşiţene, a urmat o pasă în careu şi, pe fondul gafelor apărării, mingea a fost trimisă în poartă: 1-0 pentru Alba Iulia. De altfel, oaspeţii au fosat mai insistenţi în prima repriză, gazdele dovedind slăbiciuni în linia mijloc. În schimb, reşiţenii au ratat din ocazii incredibile, o bară a lui Bresneni şi o reluare cu capul a lui Săulescu pe lângă poarta goală, din câţiva metri.

După pauză, Doană a procedat la numeroase schimbări care s-au dovedit inspirate, CSM reuşind să înscrie de patru ori, prin Ene Daniel, Cristian Danci, Marius Coman şi Gelu Velici. Ultimii trei jucători sunt veniţi în această vară în Valea Domanului.

CSM Reşiţa: Zimmermann – Rus, Manea, Vlădia, Vădrariu – Săulescu, Bresneni, Poiană, Dat – Ene Daniel, Coman.

Au mai evoluat: Horvath, Babei, Cioablă, Musteţea, Banac, Cristea, Danci, Velici, Toader şi Ehmann.