Etapă fără noroc pentru Progresul Ezeriş. Cărăşenii au pierdut confruntarea cu formaţia din Cermei

Progr Ezeris

Cea de-a 7-a etapă a Ligii a III-a de fotbal a consemnat, din păcate, o nouă înfrângere a Progresului Ezeriş. Formaţia cărăşeană a primit pe teren propriu, la Caransebeş, replica formaţiei Gloria Lunca Teuz Cermei, care a plecat cu trei puncte extrem de preţioase din Caraş-Severin.

Partida a început foarte bine pentru Progresul, elevii lui Adrian Enăşescu reuşind să-şi asigure un avantaj de două goluri, în urma reuşitelor semnate de Sergiu Rimovecz, în minutul 17, şi George Beloescu, din penalty, în minutul 57. Din păcate, s-a confirmat încă o dată că 2-0 e un scor periculos: oaspeţii din judeţul Arad au restabilit egalitatea în doar două minute, prin golurile înscrise de Ciubotariu şi Filip în minutele 59 şi 61 – cel de-al doilea din lovitură de pedeapsă. Iar finalul de meci a fost dezastruos pentru ezerişeni, căci formaţia din Cermei a smuls victoria în ultimul minut, graţie golului marcat de Şimăndan.

Progresul Ezeriş rămâne cu doar trei puncte, bilanţ cu care se menţine pe penultima poziţie a seriei a 8-a. Iată rezultatele complete ale etapei cu numărul 7:

CSC Dumbrăvița – ACS Poli Timişoara 0-1
Fortuna Becicherecu Mic – Avântul Periam 0-2
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Pecica 2-6
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova 1-1
Progresul Ezeriş – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-3