CSM Reşiţa a obţinut contra Progresului Ezeriş cea de-a doua victorie amicală

CSMR Ezeris

Cu câteva zile înaintea startului oficial în noul sezon, rosso-nerii lui Alex Pelici au făcut o ultimă repetiţie generală, pe stadionul Gloria, în compania Progresului din Ezeriş. Meciul s-a jucat marţi, 1 septembrie, pe arena Gloria din cartierul reşiţean Govândari.

S-au jucat trei reprize a câte 30 de minute, toate golurile fiind marcate în ultima parte a întâlnirii. Pentru CSM Reşiţa au înscris Buş, Bagherea şi Ene, unica reuşită a Ezerişului fiind semnată de Negoescu. Acesta a fost cel de-al doilea amical disputat de cele două formaţii în perioada pregătirii precompetiţionale. Precedenta întâlnire, disputată tot pe stadionul Gloria, se încheiase cu scorul de 4-0 în favoarea rosso-nerilor.

Meciul cu Progresul Ezeriş a fost ultima verificare a CSM-ului înaintea startului oficial în noul sezon. Duminică, 6 septembrie, de la ora 13.00, elevii lui Alex Pelici vor primi acasă replica Petrolului din Ploieşti. (Foto: Miruna Mihancea)