Inspectorul de poliţie Ovidiu Covaciu – vicecampion la fitness şi culturism

Ovidiu Covaciu

La sfârșitul lunii trecute a avut loc la Dej competiția Pro Nutrition Grand Prix, un concurs de talie europeană pentru fitness și culturism, la care a participat și inspectorul de poliție Ovidiu Covaciu, de la Poliția Orașului Oțelu Roșu.

”Îl felicităm pentru frumoasa medalie de argint pe care polițistul cărășean a câștigat-o la ediția a XII-a a acestui important concurs european. Au participat peste 200 de sportivi din diferite țări, fiind prima competiție de genul acesta la care Ovidiu Covaciu a participat, având și rezultate excelente”, transmite inspector principal Alina Boeru, purtătorul de cuvânt al IPJ Caraș-Severin.

Despre acest rezultat, campionul cărășean spune că nu ar fi reușit să îl obțină fără sprijinul antrenorului și prietenului său, al familiei și al colegilor, care l-au susținut și i-au fost alături.

Ovidiu Covaciu practică cu pasiune fitness și culturism de aproximativ 12 ani, în acest an câștigând locul al doilea la competiția din Dej. Polițistul din Oțelu Roșu a terminat Școala de Agenți de Poliție Câmpina în anul 2009, apoi timp de 6 ani a fost luptător în cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale al Inspectoratului de Poliție, în prezent fiind ofițer de poliție la Poliția Orașului Oțelu Roșu.

”Îi urăm mult succes în continuare și multă putere de muncă atât pe plan profesional, dar și pe plan sportiv”, mai transmit polițiștii.