Caransebeşului nu i-a ieşit numărul de magie la Slatina-Timiş

slatina magica 8

Duminică, 29 septembrie, în etapa cu numărul 4 a Ligii a IV-a, Zona Caransebeş, ACS 2017 Slatina-Timiş a jucat pe teren propriu cu Magica din municipiu, partida, una extrem de disputată, încheindu-se cu victoria cu 6-4 a gazdelor.

Băieţii antrenaţi de Adrian Neagu au deschis scorul în minutul 6, când Isac a centrat de pe partea stângă, iar Linţu, aflat la 8 metri de poartă, a trimis pe jos, plasat, fără şanse pentru goal-keeper-ul caransebeşean.

Gazdele au marcat iarăşi în minutul 18, când Isac a recuperat o minge în apropierea careului caransebeşean, a pasat lateral, la Linţu, care a trimis balonul în poarta goală.

După numai un minut s-a făcut 3-0, Mitru scăpând singur cu Prisăcean şi trimiţând plasat din marginea careului, fără şanse pentru portarul oaspeţilor.

Golul cu numărul 4 al gazdelor, înscris în minutul 27, a fost spectaculos, Moise Belciu trimiţând în vinclu o lovitură liberă de la 25 de metri lateral dreapta.

Caransebeşenii au redus din handicap în minutul 40, când Simescu l-a angajat în adâncime pe Birtea, acesta a avansat şi a reuşit să înscrie cu un şut de la 14 metri.

Gazdele şi-au mărit avantajul în minutul 58, după ce Oprea a centrat de pe dreapta, nou-intratul între buturi Melenciuc a respins, iar Isac a împins balonul în poarta caransebeşeană.

În minutul 66 s-a făcut 6-1, după ce Neagu a pătruns pe stânga, l-a driblat pe Melenciuc şi a trimis cu latul în poarta goală.

Caransebeşenii au ieşit mai curajos la joc, iar în minutul 69 Ştefaroi şi Godian au şutat succesiv la poarta adversă, însă Belciu s-a opus de fiecare dată.

Două minute mai târziu, Maria-Mare a fost faultat în suprafaţa de pedeapsă, centralul Răzvan Toader a arătat punctul cu var, iar Ristache a înscris în stânga portarului, făcând ca tabela să arate 6-2.

Oaspeţii au mai înscris o dată în minutul 77, prin Ristache, care a reluat cu capul, de la 8 metri, centrarea venită de pe stânga, de la Dovlete.

Scorul final a fost stabilit în minutul 85, în urma unei lovituri libere de la 35 de metri executate de Dovlete, Ştefaroi a reluat cu capul, Belciu a reuşit să respingă, însă, pe fază, Ristache a trimis cu capul în plasă.

ACS 2017 Slatina-Timiş: Marian Belciu, Gh. Linţu, Moise Bleciu, A. Mitru (min. 68, D. Buzan), Gh. Carîmb, A. Neagu, P. Isac, M. Aghescu (44, A. Oprea), I. Paulescu, D. Radu, F. Todor; rezerve: I. Vela, A. Bunea. Antrenor, Adrian Neagu.

Magica Caransebeş: M. Prisăcean (46, M. Melenciuc), A. Bufanu, D. Birtea (64, I. Juca), A. Alexin (4, G. Simescu, 55, I. Vartic), A. Ristache, S. Dovlete, C. Maria-Mare, Ş. Bălan, M. Godian, I. Ştefaroi, S. Badescu; rezerve: C. Lăzărescu, I. Marian. Antrenor, Dan Doran.

A arbitrat la centru Răzvan Toader (Oţelu Roşu), asistat la cele două linii de Claudiu Românu (Caransebeş) şi Octavian Cicu (Caransebeş).

Observatori: Sorin Costachi (Caransebeş) şi Valentin Vărzan (Oţelu Roşu).