Luptătorii reşiţeni de kickboxing, învingători la Deva

KARATE

Tinerii luptători ai secţiei de arte marţiale mixte kickboxing, din cadrul CSM Şcolar Reşiţa, au participat sâmbătă, 16 martie, la competiţia naţională „Centura României“, organizată de Gladiator’s GYM din Deva. CSM Şcolar Reşiţa, secţie coordonată de Nelu Botez, s-a prezentat la concurs cu un număr de şase sportivi antrenaţi de Gheorghe Cîrlea.

„Competiţia a fost una foarte valoroasă, sportivii dovedind o foarte bună pregătire. Rezultatele obţinute dovedesc acest lucru şi exprimă munca pe care o depunem la această secţie a clubului CSM Şcolar“, ne-a declarat Nelu Botez.

Participând la categoria de vârstă de 14 ani, Cosmin Stângaciu a câştigat Piramida categoriei şi, implicit, Centura României, la categoria 60 kg, în timp ce Mihai Rostaş a obţinut Piramida la categoria 10 ani.

Alte rezultate: Graţian Diaconiţă şi Mădălin Ruţă s-au situat amândoi pe primul loc, iar Cristi Ruţă a ocupat poziţia a doua a podiumului de la Deva.