Bronz pentru Caransebeş la Campionatul Naţional de Judo de la Sibiu

judo sibiu 2

La sfârşitul săptămânii trecute, la Sibiu s-au desfăşurat întrecerile Campionatului Naţional de Judo pentru categoriile de vârstă U14 şi U16. Tinerele sportive de la Compartimentul judo al CSM Caransebeş, antrenate de Ion Radu şi Sorin Păun, s-au întors acasă cu o medalie, una cu atât mai meritorie cu cât concursul a avut o participare numeroasă şi a fost de un înalt nivel tehnic.

Astfel, la U16, Raluca Heghediș a obţinut medalia de bronz la categoria 44 kg, Gabriela Cîrcu a pierdut meciul pentru locul 3 la 52 kg, situându-se pe locul 5, iar la U14 Iris Bona a ocupat locul 7 la categoria 63 kg.

Concursul a fost susţinut financiar de CSM Caransebeş, club aflat în subordinea Primăriei municipiului.